Miejscowość Polańczyk

POLAŃCZYK – zwany często bieszczadzkim kurortem, dzięki doskonałym warunkom klimatycznym i leczniczym prowadzi działalność uzdrowiskową. W roku 1999 nadano Polańczykowi status uzdrowiska. Leczy się tu choroby górnych i dolnych dróg oddechowych (czemu sprzyja miejscowy mikroklimat), schorzenia reumatologiczne, endokrynologiczne, kardiologiczne, układu nerwowego, przewodu pokarmowego, narządu ruchu (np. gościec).

Na terenie Polańczyka występują złoża wód mineralnych. Malowniczość krajobrazu, znakomite miejsca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych, zimowych, piękne i atrakcyjne tereny wycieczkowe. Liczne zabytki sakralne, architektury oraz kultury ludowej, pamiątki historycznych wydarzeń, jedyne w swoim rodzaju okazy przyrody.

Jedną z najbardziej przyciągających atrakcji turystycznych jest wybudowana w latach 1960-1968 w Solinie zapora wodna, o długości 664 m i wysokości 82 m - największa tego rodzaju budowa w kraju, tworząca znany w Europie Zalew Soliński o powierzchni 21 km2, zwany często "Bieszczadzkim Morzem". Atrakcją turystyczną jest ponad stuletnia górska kolejka wąskotorowa oraz rejsy statkami wycieczkowymi po Zalewie Solińskim. W Polańczyku w okresie sezonu turystycznego jest przygotowywanych dla gości wiele imprez kulturalno – rozrywkowych, m.i.n. "Solińskie Lato", "Solińska Noc Kabaretowa” „Żeglarskie Szanty". Uczestnictwo we wszystkich wspomnianych imprezach jest bezpłatne.

Zapraszając Państwa do Polańczyka, proponujemy przeżycie pięknej i niepowtarzalnej przygody w tym unikalnym regionie Polski.

Współpracujemy z licencjonowanym Biurem Turystycznym „BIESZCZADY”, które organizuje wycieczki fakultatywne m.in.: Obwodnica Bieszczadzka, Pogórze Przemyskie, Zapory Wodne, Komańcza, w tym zagraniczne: Lwów, Węgry, a także rejsy cieszące się duża popularnością po Jeziorze Solińskim (od maja do końca września).

Polańczyk jesienią


Polańczyk jesienią


Top